HTML

Év gyógyszerésze

A blogban nyomon követjük a gyógyszerészek szakmai megbecsüléséért létrehozott pályázat keletkezésének körülményeit, a pályázat során felmerülő kérdéseket, sikerélményeket. Az olvasó betekintést nyerhet a szervezők munkájába, elsőként értesülhet a pályázat újdonságairól. A kampány célja a gyógyszerészek szakmai berkeken belüli elismertségének növelése, erőfeszítéseik díjazása, példamutatás.

Friss topikok

2011.03.04. 16:54 Év gyógyszerésze

Elindultunk

Címkék: pályázat év patika gyógyszertár gyógyszerészet gyógyszerésze gyógyszerészi gondozás gyógyszerészi kamara dr. mikola bálint dr. samu antal dr. szabó sándor prof. dr. vincze zoltán

Hangulatos sajtóreggeli keretében hirdettük meg az Év gyógyszerésze pályázat indulását március elején Budapesten. A reggelin nem csak a gyógyszerészszakmai sajtó képviselői, hanem a legnépszerűbb egészségügyi médiumok újságírói képviseltették magukat. Úgy gondoltuk, hogy ez a téma nem csak a szakmai lapokon, hanem a laikus médián keresztül is meg tudja találni az olyan gyógyszerészeket, akik büszkék hivatásukra és minden nap tesznek a gyógyszerészi gondozásért.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miről is szól a pályázat?

 

A pályázni kívánó gyógyszerészeknek négy témakörben kell nyilatkozniuk. Elsősorban a gyógyszerészi gondozás mindennapos alkalmazásáról, tapasztalataikról, javaslataikról kell beszámolniuk, de a pályázat kitér a háziorvos és a gyógyszerész kapcsolatára, valamint a betegek elvárásaira is.

A szakmai szervezetek elsősorban a gyógyszerészi gondozásról, a beteg-centrikus gyógyszerészetről, a prevenció területén az elmúlt időszak során elért hazai eredményekről és a jövő elképzeléseiről szeretnének informálódni, másrészt országos nyilvánosságot kívánnak biztosítani a gyógyszerészi gondozás területén legeredményesebben tevékenykedő gyógyszerészek számára.

A sajtóreggelin kérésünkre a szakmai szervezetek vezetői nyilatkoztak a pályázatról és válaszoltak az újságírók által feltett kérdésekre is.

Mikola Bálint elmondta, hogy a napi 650 ezer páciens és a gyógyszerészek közötti kontaktus ad alkalmat arra, hogy mind egészség-nyereség, mind gazdasági oldalról bizonyítsunk. Hiszen ha a páciens az alapszinten megfelelő, érthető, kézben tartott ellátást kap, nem veszi igénybe az egészségügyi rendszer magasabb és jóval drágább szintjeit.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prof. Dr. Vincze Zoltán, aki a Gyógyszerész Világszövetség alelnöke és az Europharm Fórum alelnöke volt az elmúlt években arról beszélt, hogy a gyógyszerészek oktatásánál a gyógyszerészi gondozás fontosságát szintén hangsúlyozni kell, annak elsajátítását be kéne építeni a tananyagba.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A Magyar Gyógyszerészi Kamara örökös tiszteletbeli elnöke, Dr. Szabó Sándor felidézte, hogy a gyógyszerészi gondozás egy olyan szemléletváltásnak az eredménye, amely során az egyszerű gyógyszerkiadásról a beteg gyógyulása került a középpontba. Természetesen a siker több szakterület közötti együttműködést feltételez.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dr. Samu Antal, a Gyógyszerészi Gondozás Szakmai Bizottságának alapító elnöke elmondta, hogy a gyógyszerészeknek a patikába betérők körében módjuk van az életvitellel kapcsolatos információszerzésre, a véletlenszerű, de a célzott kockázatok felismerésére, szűrővizsgálatokra – vérnyomás-, vércukor-, koleszterinszint mérésre stb. –, továbbá egészségfejlesztéssel és a prevenciót szolgáló felvilágosításra. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pályázni a www.evgyogyszeresze.hu honlapon lehet.

 

 

 

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://evgyogyszeresze.blog.hu/api/trackback/id/tr542799241

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása